Vineri, 05 Iunie 2026

Polițiști sub acoperire în cluburi, de 1 Mai

de Florentina BOZÎNTAN Vineri, 27 Aprilie 2012 488 < 1 min citire
Toate structurile din subordinea Ministerului Administrației și Internelor, cu rol de răspundere în asigurarea ordinii și liniștii publice vor veghea pentru ca locuitorii din județul Constanța să aibă o mini vacanță de 1 mai fără incidente.
Iar pentru că experiența din anii trecuți a arătat că tinerii vor încinge petreceri în cluburile din Constanța și stațiunea Mamaia, reprezentanții Poliției Constanța vor lua măsuri pentru a preveni eventualele încălcări ale legislației.
"Pe lângă faptul că vor fi polițiști în stradă, am luat măsura ca în fiecare club să fie un polițist de la Serviciul de Investigații Criminale, sub acoperire, pentru a preîntâmpina faptele de violență", a afirmat comisarul șef Adrian Rapotan, adjunctul Poliției Constanța.
Taguri
Articolul anterior VEZI AICI CUM SE JEFUIEȘTE O BANCĂ LA CONSTANȚA / VIDEO
Articolul următor O tonă de scrumbie, confiscată de Garda de Coastă

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei