Duminică, 07 Iunie 2026

Rețeta îmbogățirii găsită de un hoț din Constanța: zeci de telefoane furate în mai puțin de o lună!

de Florentina BOZÎNTAN Sâmbătă, 09 Noiembrie 2013 112 < 1 min citire
Rețeta îmbogățirii găsită de un hoț din Constanța: zeci de telefoane furate în mai puțin de o lună!
Trei săptămâni - atât a reușit un individ din Constanța să-și ducă de nas patronii, furând telefoane mobile din depozitul firmei unde fusese angajat. Patronul său a intrat însă la bănuieli, așa că vineri seară l-au oprit la ieșirea din sediul firmei. Giunet I., de 27 de ani, avea asupra lui patru telefoane mobile performante, așa că afaceriștii au chemat poliția. 
Dosarul a ajuns în atenția oamenilor legii de la Secția 3, iar cercetările ulterioare au scos la iveală că, în perioada 21 octombrie - 7 noiembrie,  tânărul furase aproximativ 40 de telefoane mobile, toate performante, și pe care le vindea, ulterior, cu mai bine de 1.000 de lei bucata. 
În total prejudiciul creat firmei se ridică la peste 45.000 de lei. Sâmbătă, bărbatul a fost prezentat magistraților Judecătoriei Constanța, care au stabilit arestarea lui preventivă pentru 29 de zile. 
Taguri
Articolul anterior Femeia și logica feminină: "Ai făcut tu ceva!"
Articolul următor Primele trei lucruri pe care le-am făcut acasă?

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei