Vineri, 05 Iunie 2026

Scandalul din Mamaia / Prefectul spune că în Hotelul Histria s-ar practica prostituția

de Florentina BOZÎNTAN Marţi, 27 Decembrie 2011 544 29 sec citire
Prefectul județului Constanța, Claudiu Palaz, a fost prezent, în această dimineață, la Mamaia, unde au început demolările la Hotelul Histria.
Palaz a declarat că acele construcții de extindere erau ilegale și, în plus, că există informații potrivit cărora, în respectivul hotel, s-ar practica prostituția.
În replică, proprietarul hotelului, George Bosânceanu, a declarat că aceste informații nu sunt adevărate și că la el în hotel sunt cazați studenți și muncitori.
"Sunt cel mai verificat hotelier de pe litoral, iar în ceea ce privește acuzele de prostituție, Poliția nu a găsit nicio dovadă", a spus patronul Hotelului Histria.
Taguri
Articolul anterior Scandalul din Mamaia / Un chiriaș amenință că se aruncă de pe Hotelul Histria
Articolul următor Scandalul din Mamaia / Un chiriaș al Hotelului Histria și-a găsit laptopul distrus

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei