Un grup de cinci tineri din Medgidia, cu vârste cuprinse între 9 și 15 ani, au ajuns în atenția polițiștilor din localitate după ce sâmbătă după amiază au tâlhărit doi adolescenți.
- Publicitate -
Prima tâlhărie s-a petrecut în zona Rahova din Medgidia, unde un băiat de 14 ani a fost agresat de cei cinci și deposedat de telefonul mobil.
Cea de-a doua victimă ce a căzut pradă grupului celor cinci, este un adolescent de 15 ani, atacat în cartierul Catanga, din Medgidia. Potrivit denunțului făcut ulterior de băiat, tâlharii l-au imobilizat, l-au lovit, după care i-au furat telefonul mobil și suma de 20 de lei.
Șmecherașii, au fost găsiți de o patrulă de poliție o oră mai târziu, umblând pe străzile orașului, căutând probabil alte victime. Ei sunt acum cercetați de polițiști, fiind acuzați de comiterea faptei de tâlhărie.