Vineri, 26 Iunie 2026

Tâlhărie într-un autobuz din municipiul Constanța! Doi suspecți au fost reținuți

de Andreea CARAUA Vineri, 26 Iunie 2026 56 < 1 min citire
Tâlhărie într-un autobuz din municipiul Constanța! Doi suspecți au fost reținuți
Doi tineri, de 19 și 28 de ani, au fost reținuți, zilele trecute, de polițiștii municipiului Constanța, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, fiind cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată.
Potrivit primelor informații transmise de autorități, la data de 29 aprilie, în jurul orei 10:00, polițiști municipiului Constanța - Secția 2 au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că niște persoane necunoscute au agresat fizic, într-un mijloc de transport în comun din municipiu, un bărbat, de 27 de ani.
În urma cercetărilor efectuate de către oamenii legii au fost identificați și conduși la audieri cei doi tineri, de 19 și 28 de ani.
După administrarea probatoriului în cauză, aceștia au fost reținuți pentru 24 de ore, iar vineri, 26 iunie, urmează să fie prezentați instanței de judecată, cu propunerea de arestare preventivă pentru 30 de zile.
Taguri
Articolul anterior Tot mai mulți utilizatori aleg contul online pentru gestionarea creditelor și plăților
Articolul următor Sfârșit tragic pentru un băiat de 12 ani. O cruce funerară s-a desprins și l-a lovit mortal

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei