Duminică, 07 Iunie 2026

Turiști salvați de jandarmi după ce au rămas cu mașinile înzăpezite în Munții Bucegi

de Cuget Liber Marţi, 25 Decembrie 2018 195 < 1 min citire
Turiști salvați de jandarmi după ce au rămas cu mașinile înzăpezite în Munții Bucegi
Mai mulți turiști, între care se aflau și copii, au rămas marți cu mașinile blocate în zăpadă pe DJ 714 în Munții Bucegi și au fost ajutați de către jandarmii montani să deszăpezească autovehiculele, a informat Jandarmeria Dâmbovița.
Jandarmii montani de la Postul Zănoaga au intervenit pentru sprijinirea mai multor turiști aflați în dificultate pe DJ 714, în zonele Surle, Belvedere și Brândușa din Munții Bucegi.
Cei șase adulți și trei minori din județele Dâmbovița, Mehedinți și municipiul București au fost sprijiniți să deblocheze autovehiculele înzăpezite, în prezent aflându-se în afara oricărui pericol, a precizat Jandarmeria Dâmbovița.
 
Sursa text și foto : romaniatv.net
Taguri
Articolul anterior Restaurantele, obligate să ofere clienților, gratuit, apă de la robinet
Articolul următor TITULARIZARE 2019. Anunț de ultimă oră al ministrului Ecaterina Andronescu. Ce se întâmplă cu cei care nu promovează

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei