Duminică, 07 Iunie 2026

Un autobuz în care se aflau 30 de copii a fost cuprins de flăcări! Autoritățile intervin în forţă

de Alina DRACOPOL Marţi, 02 Aprilie 2024 451 < 1 min citire
Un autobuz în care se aflau 30 de copii a fost cuprins de flăcări! Autoritățile intervin în forţă
Un autobuz plin cu copii a fost cuprins de flăcări, în Moldova Nouă. Autobuzul, în care se aflau 30 de copii, a luat foc în timp ce se afla în trafic.
Șoferul a fost cel care a văzut fumul gros și a evacuat imediat copiii. Incendiul ar fi pornit în urma unei defecțiuni tehnice, în partea din spate a autovehiculului.
Din cauza vântului puternic, incendiul s-a extins cu repeziciune și a cuprins tot autocarul.”Circulație rutieră închisă pe DN 57 la Moldova Nouă (CS). Un autobuz a luat foc din cauza unei defecțiuni tehnice. Nu sunt victime. Se estimează reluarea circulației normale în jurul orei 9:30. Rute ocolitoare: pe străzile laterale din oraș”, transmitea Poliţia, după evenimentul rutier.
sursa foto: captura video antena3.ro
Taguri
Articolul anterior Maia Sandu, întrevedere cu reprezentanta SUA pentru redresarea economică a Ucrainei
Articolul următor Un tânăr asistent medical s-a stins din viaţă fulgerător! Cu o zi în urmă fusese la Urgenţe

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei