Duminică, 07 Iunie 2026

Un bebeluş a fost găsit mort pe un câmp. Era învelit în haine şi pus în câteva pungi

de Madalina PETRESCU Joi, 23 Octombrie 2025 107 < 1 min citire
Un bebeluş a fost găsit mort pe un câmp. Era învelit în haine şi pus în câteva pungi
Un bebeluş a fost găsit mort pe un câmp din judeţul Bacău, trupul său fiind învelit în haine şi pus în câteva pungi, iar poliţiştii au început cercetările pentru a afla dacă acesta s-a născut viu sau mort şi pentru a identifica persoana care l-a abandonat în zona respectivă.
Reprezentanţii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bacău au declarat, joi, pentru News.ro, că trupul neînsufleţit a fost găsit pe un câmp cu lucernă de pe lângă Moineşti.
Proprietarul terenului a observat mai multe haine pe câmp şi a tras de ele pentru a le îndepărta, moment în care a văzut un picior de bebeluş şi a anunţat autorităţile.
Anchetatorii au descoperit că trupul copilului era învelit în haine şi pus şi în câteva pungi.
Corpul a fost dus la morgă pentru efectuarea necropsiei şi stabilirea cauzei decesului.
Procurorii urmează să stabilească dacă copilul s-a născut viu sau mort şi să identifice persoana care l-a abandonat pe câmp.
Taguri
Articolul anterior Constanța depășește Bucureștiul la costul utilităților. Care sunt cauzele
Articolul următor Ați mai văzut așa ceva în România? Waterboyz a amenajat locul de joacă Jumpy, în Iași!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei