Duminică, 07 Iunie 2026

Urmărire pe străzile din Constanța! BMW izbit într-un imobil, după ce șoferul nu a oprit la semnalul polițiștilor

de Cuget Liber Joi, 15 Noiembrie 2018 1541 < 1 min citire
Urmărire pe străzile din Constanța! BMW izbit într-un imobil, după ce șoferul nu a oprit la semnalul polițiștilor
La data de 15 noiembrie a.c., în jurul orei 00:20, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Constanța au efectuat un semnal regulamentar de oprire a unui autoturism, marca BMW, în urma căruia conducătorul auto nu s-a supus semnalului, continuându-și deplasarea pe bulevardul Aurel Vlaicu, urmat de bulevardul Tomis și strada Viilor, din cartierul Palazu Mare. 
Astfel, polițiștii rutieri au procedat la urmărirea acestuia, moment în care, conducătorul autoturismului a pierdut controlul asupra direcției de mers, intrând în coliziune cu un gard din beton al unui imobil, de pe strada Viilor, ulterior abandonând vehiculul și fugind.
În timpul urmăririi tânărului în cauză, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Constanța l-au somat verbal să rămână pe loc, iar pentru că acesta nu s-a oprit, unul dintre polițiștii a efectuat un foc de armă, în plan vertical. În cele din urmă, profitând de configurația zonei, conducătorul auto a ieșit din raza vizuală a polițiștilor, nefiind posibilă prinderea lui la acel moment. 
Precizăm faptul că, în urma incidentului, nu au rezultat persoane vătămate, iar în momentul de față, polițiștii rutieri efectuează cercetări pentru tragerea la răspundere a conducătorului auto, care nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. 
Taguri
Articolul anterior Tenis, ​Turneul Campionilor: Novak Djokovic, primul calificat în semifinalele competiției
Articolul următor Avarie RAJA! Ce consumatori rămân fără apă la robinete, azi

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei