Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Viceprimarul din Poarta Albă, găsit în incompatibilitate de ANI

de Florentina BOZÎNTAN Joi, 27 Noiembrie 2014 213 25 sec citire
Viceprimarul  din Poarta Albă, găsit în incompatibilitate de ANI
Agenția Națională de Integritate a constatat starea de incompatibilitate pentru 13 foști sau actuali aleși locali din țară, ca urmare a deținerii simultane de funcții și calități. Printre aceștia figurează și Milică Gigea, viceprimarul comunei Poarta Albă.
Potrivit reprezentanților ANI, acesta "s-a aflat în stare de incompatibilitate în perioada exercitării mandatului de consilier local, 1 februarie - 29 iulie 2013, întrucât simultan cu funcția de consilier local a deținut și funcția de paznic la Compartimentul Sănătate din cadrul Primăriei comunei Poarta Albă". 
Taguri
Articolul anterior Taxiurile la control! Poliția și RAR fac "curățenie"
Articolul următor Tractor răsturnat pe câmp. Cinci zilieri au ajuns la spital

Comentează știrea

1. Comentariu marcat ca fiind necorespunzător

Acest comentariu contravine regulilor și condițiilor de utilizare a site-ului CugetLiber.ro. Conținutul lui poate fi inadecvat sau chiar ofensator pentru vizitatori. Daca ai luat la cunoștință avertismentul și dorești să citești acest comentariu pe propria răspundere click aici.

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei