Joi, 04 Iunie 2026

Bancuri

de Cuget Liber Marţi, 28 Mai 2013 553 < 1 min citire
Bancuri
Întrebare: - Știe careva cum se numește soft-ul ce îți permite să simulezi îmbătrânirea unui personaj?
Răspuns: - Cred că varianta în română se numește "Nevastă". Ai grijă, e dificil de dezinstalat, chiar dacă inițial credeai că-i doar trial. După un timp, îți face inevitabil și câțiva troieni mici, dar gălăgioși.
v v v
Merge un tip cu nevasta să ia cina la restaurant. Farfuria de supă se varsă pe rochia ei cea nouă. Supărată și așteptând să fie consolată de soțul romantic, zice:
- Uite cum arăt, ca o scroafă!
El răspunde: - Și te-ai mai și murdărit pe deasupra!
v v v
Maria spăla liniștită rufe pe malul râului, când, deodată, o stâncă se desprinde din munte, cade peste ea și o strivește. Ion privește în scârbă scena și spune:
- Altă mașină de spălat distrusă de calcar.
v v v
Canibalul către copiii săi:
- Copii, să fiți cuminți anul asta, că dacă nu vine Moș Crăciun, n-avem din ce face friptură!
v v v
Doi indieni mergeau prin pădure, când, la un moment dat, se vede în zare fumul ce se ridica de la un foc. Primul întreabă:
- Ce spune mesajul?
- Nimic important, sunt doar reclame. 
Taguri
Articolul anterior HOROSCOP
Articolul următor Tenis / Halep, eliminată în primul tur la Roland Garros

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Fun

Bancuri
Cuget Liber
HOROSCOP
Cuget Liber

Ultima oră

Titlurile zilei