Marți, 23 Iunie 2026

Cu ce creștem copilul?

de Cuget Liber Marţi, 23 Iunie 2026 19 < 1 min citire
Cu ce creștem copilul?
După terminarea orelor, profesoara îl oprește pe Bulă:
- Bulă, îți dau un bilet să îl duci tatălui tău. Dar să nu îl citești.
Profesoara, ca să se asigure că Bulă nu citește biletul, îi dă cinci lei și un pachet de biscuiți. Bucuros, Bulă acceptă oferta profesoarei și pleacă. Pe drum, foarte curios, nu se poate abține și citește biletul: „Ne vedem la ora trei sub pomul nostru“.
Bulă se duce înainte cu cinci minute și urcă în pom.
Ajung și cei doi, stau ei o perioadă de timp, iar la un moment dat tatăl întrebă:
- Dacă ar fi să te las gravidă, copilul cine îl va crește?
- Cel de Sus! răspunde femeia.
Bulă de sus, nervos, țipă:
- Cu ce naiba să-l cresc? Cu cinci lei și-un pachet de biscuiți? 
Taguri
Articolul anterior HOROSCOP
Articolul următor "În Prim-Plan" - Ziua Universală a Iei. Între tradiție și noutate

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Fun

HOROSCOP
Cuget Liber
Bancuri
Cuget Liber

Ultima oră

Titlurile zilei