- Măi, Ghiorghiță, auzit-ai tu ce minune s-o întâmplat la biserica din satul celălalt, acu' două zile?
- Publicitate -
- N-am auzit, băi, Ilie, că eu am stat numai la crâșmă, am avut treabă multă cu niște cumetri.
- Cică un orb s-o tămăduit pe loc după ce-o băut un păhăruț de agheasmă de la părintele!
- Ei, lasă acu', asta-i nimica toată... Să vezi ce minune am pățit eu aseară, de-am rămas mască!
- Ia zi, măi, ce-ai pățit, te-ai vindecat și tu de vreo boală?
- Băi, am băut 10 beri și cinci sute de rachiu... și când am ieșit, nu mai vedeam deloc mașina de poliție din parcare!