Vineri, 05 Iunie 2026

Prost la învățătură, la femei și mai prost

de Cuget Liber Joi, 14 Ianuarie 2016 577 < 1 min citire
Prost la învățătură,  la femei și mai prost
Un puști vine de la școală, foarte nervos, și îi spune tatălui său că acolo îl pun să învețe numai prostii. Tatăl îl întreabă uimit:
- Cum adică?
- Păi, la istorie ne pune să memorăm niște ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cică sunt importanți!
- Altceva…
- Păi, la geografie tot așa trebuie să reținem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpații "Scurburii", Strâmtoarea "Fosfor" și Dardanele, de parcă mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Dacă mă întreabă careva, merg repede la un Internet Café, dau search pe Google și aflu... Simplu, nu?
- Da, fiule, da’ să zicem că ieși și tu cu o fată, și cum vă țineți voi așa, de mână, ea te întreabă ce înălțime are vârful Chomolugma?
- Nu-i problemă! Merg repede la un Internet Café, că-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu și mă întorc să-i spun.
- Da, da’ până te întorci tu să-i spui că are 8.848 m, s-ar putea să o găsești ocupată!
- Cu cine?
- Păi, tot cu un prost așa ca tine, da’ care are tabletă! 
Taguri
Articolul anterior ANCOM a realocat linia telefonică de urgență pentru copii dispăruți. Iată numărul
Articolul următor Bancuri

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Fun

HOROSCOP
Cuget Liber

Ultima oră

Titlurile zilei