Duminică, 07 Iunie 2026

Adori să faci sex în locuri părăsite? Suferi de eremophilie!

de Cuget Liber Luni, 06 Decembrie 2010 516 < 1 min citire
Adori să faci sex în locuri părăsite? Suferi de eremophilie!
Obținerea plăcerii sexuale a fost mereu un subiect îndelung discutat. Odată ce vorbești despre orgasm este inevitabil să nu discuți și despre ceea ce te face să atingi satisfacția sexuală.
Pentru mulți însă atingerea climaxului este strâns legată de fetișuri fără de care nu sunt niciodată satisfăcuți.
1. Pogonophilia - Este mai des întâlnit la femei și se manifestă prin pierderea capului în preajma bărbaților cu barbă. Unele pot trece peste celelalte defecte ale bărbatului respectiv.
2. Melophilia - Printre cele mai cuminți fetișuri, acesta se referă la muzică.Unora le place atât de mult, încât ajung la orgasm fără să se atingă. Există cazuri de bărbați care nu pot avea erecție dacă nu ascultă ceva, orice!
3. Catoptrophilia - Fetișul pentru oglinzi. Unele persoane se simt excitateatunci când sunt înconjurate de oglinzi. De asemenea, le place să se vadă în oglindă când fac sex.
4. Eremophilia - Plăcerea de a face sex în locuri părăsite. Fie e că e vorba de o fabrică dezafectată, fie de un drum prăfuit, locurile prin care rar ajunge picior de om, îi duc pe unii pe culmile fericirii.
Taguri
Articolul anterior "Iubita mea mă vrea costumat în Moș Crăciun"
Articolul următor VIDEO Brazilia are cel mai mare brad plutitor din lume

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Monden

Ultima oră

Titlurile zilei