Joi, 04 Iunie 2026

Botoxul provoacă panică la Hollywood

de Cuget Liber Vineri, 18 Aprilie 2008 388 < 1 min citire
Jumătate dintre vedetele de la Hollywood sunt pe punctul de a face un atac de panică, după ce un studiu realizat de cercetătorii italieni a demonstrat că agentul activ din Botox - injecția miraculoasă care le scapă de riduri paralizându-le mușchii feței - poate circula prin corp, ajungând de la locul unde a fost injectat, în creier.
Sylester Stalone, Cher, Elizabeth Hurley, Geri Ha-lliwell (Spice Girls), Kim Cattrall, Kylie Minogue, Elizabeth Taylor și Madonna sunt doar câteva exemple de vedete care au folosit injecția miraculoasă pentru a câștiga lupta cu timpul.
Producătorul Botox, Allergan, a încercat să nege studiul cercetătorilor italieni, lansând un comunicat de presă în care afirmă că cercetătorii "au injectat substanța direct în creier". Fals... italienii spun că au injectat neurotoxina în mușchii faciali, și, de acolo, aceasta s-a deplasat singură până la creier.
Taguri
Articolul anterior Romania's central bank irons out real estate market indicator, governor says
Articolul următor Se încăpățânează să postească drastic, deși medicul i-a interzis

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Monden

Ultima oră

Titlurile zilei