Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Film porno cu Marilyn Monroe, scos la licitație

de Cuget Liber Vineri, 22 Iulie 2011 1874 1 min citire
Film porno cu Marilyn Monroe, scos la licitație
Un film porno în care protagonistă este Marilyn Monroe va fi scos la licitație în luna august, în cadrul unei convenții a colecționarilor de filme, iar prețul de pornire a licitației va fi de 350.000 de euro. Filmul alb-negru, cu o durată de șase minute, datează din 1946 și o arată pe actrița americană, cunoscută atunci ca Norma Jean Baker, în compania unui bărbat necunoscut.
Mikel Barsa, promotorul evenimentului, a declarat că licitația va avea loc pe 7 august, la Centrul Cultural Borges din Buenos Aires, Argentina.
"Știind cât de mulți fanatici are Marilyn Monroe, filmul s-ar putea vinde ușor pentru un milion de dolari", a declarat Barsa.
Filmul s-a aflat în posesia unui colecționar spaniol, iar după moartea acestuia, familia a decis să îl scoată la licitație.
Scurt-metrajul a fost făcut public pentru prima dată în 1997, provocând o dezbatere despre identitatea protagonistei. Institutul American de Film a concluzionat că femeia din film nu era Marylin Monroe, ci "sora ei geamănă".
Un alt film, cu o durată de 15 minute, alb-negru, însă fără sunet, o arată pe Marilyn Monroe făcându-i sex oral unui bărbat neidentificat. Acesta a fost vândut unui colecționar privat în 2008 pentru 1,1 milioane de euro. 
Taguri
Articolul anterior Instanța: Antonie Solomon poate reveni primar al Craiovei, după ce a fost arestat pentru corupție
Articolul următor "Vara asta, mi-am propus să mă plimb prin țară cu mașina"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Monden

Ultima oră

Titlurile zilei