Duminică, 07 Iunie 2026

Băsescu a participat la înmormântarea unui fost profesor de-al său de la Academia Navală

de Cuget Liber Luni, 16 Iunie 2008 639 < 1 min citire
Șeful statului, Traian Băsescu, și aproape toți foștii săi colegi de promoție de la Academia Navală Mircea cel Bătrân s-au aflat, sâmbătă, la Eforie Nord, la înmormântarea unui profesor pe care toți studenții l-au apreciat.
Președintele a venit însoțit de fratele său la biserica cimitirului din Eforie Nord, unde avea loc slujba religioasă pentru profesorul Anton Beziris, care a încetat din viață la vârsta de 67 de ani din cauza unor probleme medicale. Șeful statului a ajuns cu elicopterul, care a aterizat la Neptun, iar de aici s-a deplasat la Eforie pentru a participa la ceremonia funerară.
Aproape toți foștii săi colegi din promoție s-au aflat  la slujba de la Eforie, iar înainte de a pleca șeful statului și-a exprimat aprecierea pentru fostul profesor care a îndrumat generații întregi de studenți. Președintele este absolvent al Academiei Navale în 1976, Facultatea de Navigație, Secția Comercială și l-a avut timp de patru ani profesor pe Anton Beziris, care a susținut cursuri și la Universitatea Maritimă Constanța.
Articolul anterior I-am avut în mână pe italieni!
Articolul următor Vele optimiste

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei