Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Ce îi nemulțumește pe consilierii PDL din Medgidia

de Carmen MOCANU Miercuri, 15 Februarie 2012 268 < 1 min citire
În cursul zilei de 13 februarie a avut loc ședința ordinară a Consiliului Local Municipal Medgidia cu 11 puncte pe ordinea de zi. La întâlnire au fost prezenți 17 consilieri din 19.
La punctul 4 a fost votat bugetul local pe anul 2012. Consilierii PDL sunt nemulțumiți și au subliniat structura acestuia, mai exact, câți bani aduce primarul și cât aduce Guvernul la bugetul Medgidiei.
"În anul 2008 bugetul făcut de fostul primar Moinescu a fost de o mie patruzeci de miliarde, pe când în anul 2012 bugetul făcut de primarul Iordache este de șase sute patruzeci de miliarde. Avem, deci, un buget cu 40% mai mic decât în 2008. 
Taguri
Articolul anterior Sever Voinescu infirmă zvonurile despre schimbarea Robertei Anastase
Articolul următor Se reabilitează iluminatul public

Comentează știrea

Jeny
15 februarie 2012
Marimile sunt direct proportionale cu primari

Bugetul este precum primarul : Daca primarul este mare si capabil la fal este si bugetul ,,MARE", daca primarul este mic si hot asa este si bugetul ,,MIC".

geo
15 februarie 2012
Asa primar asa votanti?

Asa primar,asa buget . Daca primarul ar fi capabil si bugetul ar fi pe masura. Ma gandesc ,oare noi chiar meritam sa fim asa injositi de acest primar ? Si imi dau seama ca daca nu meritam asta nu l-am fi avut si cine este vinovat? Noi, pentru ca l-am votat ! Sper sa ne fie invatatura de minte si sa nu repetam greseala pe care am facut-o in 2008. Pentru ca a doua oara nu ar mai fi greseala ci... prostie .Nu as vrea sa cred ca suntem prosti.

Doina
15 februarie 2012
ce vom face?

Daca in 4 ani a scazut asa mult bugetul ce vom face daca mai sta asta un mandat?! Trebuie sa scapam de el cat mai curand ! Va invit sa cititi pe blogul lui gramusteanu sa vedeti hotiile lui si cu ce oameni de factura indoielnica se inconjoara. Sa-l vedeti pe cioti intr-o postura ... care-l caracterizeaza, de fapt, dar ma gandesc ca astia ne hotarasc prezentul si viitorul.si este jalnic.

nemultumitul
15 februarie 2012
vrem schimbare

Daca acum 4 ani eram multumit ca a castigat Iordache, astazi am ajuns sa ma caiesc pentru alegerea mea de atunci . Prezentul este rezultatul deciziilor noastre din trecut. Si, daca mult timp am crezut ca lache asta de primar este condus de altii, ca este prost ca... apoi mi-am dat seama ca este viclean si este asociat cu hotii si nemernicii sa isi faca interesele dar ne duc pe noi la ruina. Vreau sa va spun ca am realizat ca orice ar fi, PSD-ist,Pnl-ist sau PC-ist la noi la medgidia =hoti. Si gaditi-va ce inseamna ca acestia s-au si aliat? De 3 ori mai hoti ! Numai Moinescu a scos orasul asta din frig, din saracie , din mizerie si sunt convins ca el este Primarul pentru Medgidia !

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei