Vineri, 05 Iunie 2026

Demisie cu lacrimi

de Carmen MOCANU Marţi, 29 Martie 2016 364 < 1 min citire
Demisie cu lacrimi
Primarul comunei Peștera, Valentin Vrabie, și-a dat demisia din funcție, după 8 ani de activitate ca primar. Decizia sa vine ca urmare a faptului că edilul urmează să candideze pentru funcția de primar la Medgidia, la alegerile ce vor avea loc peste două luni.
Evenimentul prin care edilul și-a anunțat demisia a avut loc la sediul primăriei din comuna Peștera. Momentul a fost foarte emoționant, de față fiind și angajații instituției, care au izbucnit în plâns. Ulterior, acesta și-a luat la revedere și s-a îmbrațișat cu angajații care au plâns în hohote. În momentul de față, Valentin Vrabie își prezintă, în fața mass media, raportul de activitate pe cele două mandate, respectiv 2008-2012 și 2012-2016. Primăria va fi condusă, în continuare, de viceprimarul Tudorel Grosu.
După prezentarea raportului privind activitățile desfășurate în cei opt ani la conducerea primăriei, Valentin Vrabie a precizat:
"Nu există contracte angajate de primăria Peștera care să depășească data finalizării mandatului meu, respectiv 30 iunie 2016. De asemenea, nu există credite contractate, iar în conturile primăriei, conform execuției bugetare la data de 25 martie, figurează suma de 1.187.000 lei"
Taguri
Articolul anterior Business privat? Ptiu drace!, noi vrem la stat!
Articolul următor Vrea să fie primar! Inspectorul școlar Marius Petre demisionează

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei