Duminică, 07 Iunie 2026

Deputatul Constantin Chirilă nu înțelege plecarea din partid a lui Sorin Frunzăverde

de Carmen MOCANU Miercuri, 28 Martie 2012 239 < 1 min citire
Deputatul Constantin Chirilă nu înțelege plecarea din partid a lui Sorin Frunzăverde
Deputatul PDL Constantin Chirilă s-a arătat dezamăgit de plecarea lui Sorin Frunzăverde.
"Nu aș vrea să comentez plecarea lui pentru că nu o înțeleg", a spus inițial, Chirilă.
Totuși, el a revenit asupra subiectului și a menționat că "este greu să nu consideri o mare pierdere pentru partid plecarea unui astfel de om".
În ceea ce privește așa-zisele tensiuni din partid, deputatul Chirilă a menționat că el nu a simțit așa ceva.
"Nu am simțit tensiuni în partid, ci doar puncte de vedere diferite. Cred ca era nevoie de mai multă coerență și fermitate în ceea ce privește strategia, modul cum se poartă discuții cu cei din teritoriu", a declarat parlamentarul Constantin Chirilă.
El a mai adăugat că nu este oportună organizarea unui Congres al PDL după plecarea prim-vicepreședintelui Sorin Frunzăverde, deoarece partidul este într-un calendar electoral, dar a arătat că este necesară o discuție după alegerile locale.
Taguri
Articolul anterior A scăzut numărul îmbolnăvirilor respiratorii la Constanța
Articolul următor Zona Casa de Cultură, fără apă caldă și căldură până diseară, la ora 22,00

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei