Gheorghe Slabu, președintele Organizației Județene Constanța a Partidului Poporului Dan Diaconescu și candidat la alegerile parlamentare pentru un mandat în Colegiul 9 la Camera Deputaților, și-a continuat seria întâlnirilor cu electoratul.
- Publicitate -
Indiferent de locația aleasă, în piețe publice sau în sălile de conferințe, Gheorghe Slabu le explică locuitorilor Constanței prioritățile pe care partidul său le va avea în eventualitatea intrării la guvernare. Printre acestea, candidatul PP-DD amintește și despre recompensele acordate elitei societății românești.
"Partidul Poporului Dan Diaconescu va acorda o atenție deosebită educației, activității de cercetare, activității intelectuale și campionilor sportivi. De aceea, pe lista celor 100 de puncte ale PP-DD, se află acordarea de rente viagere pentru cei mai buni cercetători, pentru scriitorii premiați ai României și pentru sportivii medaliați la Campionatele Mondiale și Jocurile Olimpice", a explicat candidatul PP-DD pe Colegiul 9 la Camera Deputaților, Gheorghe Slabu.