Duminică, 07 Iunie 2026

Mihai Tudose o dă la-ntors în "scandalul Dragnea". "N-am semnat scrisoarea!"

de Cuget Liber Luni, 17 Septembrie 2018 326 < 1 min citire
Mihai Tudose o dă la-ntors în "scandalul Dragnea". "N-am semnat scrisoarea!"
Deputatul PSD Mihai Tudose a declarat, astăzi, că el nu a semnat scrisoarea în care mai mulți lideri ai partidului în cer lui Liviu Dragnea să se retragă din fruntea formațiunii politice.
Întrebat dacă ar trebui convocată o ședință a Comitetului Executiv Național al PSD, Tudose a precizat că nu mai face parte din această structură de conducere.
Despre scrisoarea vehiculată în mass-media, în care 29 de membri ai CExN i-ar cere lui Liviu Dragnea să se retragă, fostul premier a subliniat că nu a semnat-o.
"Eu v-am spus că nu am semnat acea scrisoare", a declarat Mihai Tudose, citat de Agerpres.
De asemenea, întrebat dacă acea scrisoare există și dacă a văzut-o, el a răspuns: "Vă mai spun o dată, că v-am spus ceva și ați interpretat-o... Unii au susținut că nu există, că ei nu au văzut-o. Dumneavoastră ați văzut, ați semnat Declarația de independență a Statelor Unite? Nu. Există totuși, nu?".
Taguri
Articolul anterior Premii fabuloase în Liga Campionilor! Chiar merită să investești în fotbal
Articolul următor Astăzi se deschide Târgul Național de Îmbrăcăminte și Încălțăminte TINIMTEX

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei