Duminică, 07 Iunie 2026

Moldovanu, posibil director la Aeroportul Internațional "Mihail Kogălniceanu"

de Adina BOCAI Miercuri, 28 Ianuarie 2009 928 < 1 min citire
Printre instituțiile la care PSD va numi director se numără și Aeroportul Internațional "Mihail Kogălniceanu". Surse din cadrul partidului susțin că funcția de director la aeroport ar putea fi preluată de către Cristian Moldovanu, în prezent purtătorul de cuvânt al Consiliului Județean Constanța.
Odată cu preluarea de către Consiliul Județean a unui pachet de acțiuni la aeroport, Moldovanu a fost desemnat și reprezentantul administrației în Adunarea Generală a Acționarilor, statut ce îi conferă șanse sporite de a ajunge la conducerea aeroportului.
Contactat telefonic în legătură cu o posibilă numire a sa în această funcție, Cristian Moldovanu s-a arătat mirat, preferând să se pronunțe asupra informației după ce i se va propune eventual de către șefii pe linie de partid.
Articolul anterior Pedelistul Stere Sponte ar putea reveni la conducerea Oficiului de Cadastru
Articolul următor Nemirschi, înlocuit de Carmen Onciu, în Consiliul Local

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei