Duminică, 07 Iunie 2026

Și-a fotografiat buletinul de vot ca să-l aibă drept… amintire

de Cuget Liber Luni, 02 Iunie 2008 432 < 1 min citire
Un tânăr de 20 de ani, din localitatea Săcele, a pus pe jar polițiștii din localitate după ce a fost prins fotografiind cu telefonul mobil propriul buletin de vot.
Potrivit agentului principal Cornel Chelba, de la Postul de Poliție Săcele, sesizarea a fost făcută de observatorul PD-L, iar un echipaj de poliție s-a prezentat de urgență la fața locului. Persoana respectivă a fost condusă la sediul Poliției din localitate, unde a dat o declarație.
Adrian Gheorghe, de 20 de ani, a spus că și-a fotografiat propriul buletin de vot pentru că este pentru prima dată când votează și vroia să păstreze fotografia respectivă drept amintire. Agent principal Cornel Chelba ne-a declarat că nu există indicii care să conducă la ideea vreunei mite electorale. Pentru că legea nu prevede vreo sancțiune pentru astfel de gesturi, tânărul a fost lăsat să plece acasă.
Articolul anterior De ce îngrașă fructele?
Articolul următor Constanța a intrat în vara "expo"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei