Duminică, 07 Iunie 2026

Taxele și impozitele locale, pe agenda consilierilor din Mangalia

de Carmen MOCANU Marţi, 18 Decembrie 2018 327 < 1 min citire
Taxele și impozitele locale, pe agenda consilierilor  din Mangalia
Primarul municipiului Mangalia, Cristian Radu, a convocat consilierii locali la ultima ședință ordinară din acest an, care va avea loc, joi, 20 decembrie, ora 14.30. Pe ordinea de zi, sunt înscrise mai multe proiecte de hotărâre de interes pentru comunitate.
Principalul proiect supus adoptării în Consiliul Local se referă la stabilirea taxelor și impozitelor locale pentru anul 2019. Un alt proiect important vizează rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al Mangaliei, pentru anul 2018. În aceeași ședință a Consiliului Local, se va supune la vot majorarea cu procente cuprinse între 300 și 500% a impozitului pe clădire pentru imobilele în paragină din stațiuni.
Alte proiecte de hotărâre supuse adoptării vizează aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a cimitirelor de pe raza orașului, dar și programul evenimentelor propuse pentru anul viitor. Totodată, se va mai dezbate acordarea unor ajutoare financiare pentru preșcolarii și elevii din zonele: IAS, Fruviileg, Zootehnie și Barieră, precum și aprobarea Programului de sprijinire a persoanelor aflate în situații dificile din punct de vedere social și economic. (C.V.M.)
Taguri
Articolul anterior Sorin Bușe, fost ministru în Cabinetul Cioloș, consilier al lui Ludovic Orban
Articolul următor Moarte cumplită pentru un muncitor! A murit strivit de un copac pe care îl tăia

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei