Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Un primar PNL a murit după ce s-a infectat cu Covid-19

de Cuget Liber Duminică, 21 Februarie 2021 249 < 1 min citire
Un primar PNL a murit după ce s-a infectat cu Covid-19
Un primar PNL a murit după ce s-a infectat cu Covid-19. Este vorba despre Adrian Popa, primarul liberal al comunei Cuza-Vodă din județul Călărași.
Organizația PNL Călărași a transmis pe Facebook că Adrian Popa a fost ”un coleg excepțional, un familist, un primar apreciat și iubit de comunitate”.
”Adrian Popa, primarul liberal al comunei Cuza-Vodă, a pierdut lupta cu virusul nemilos care ne-a răpit oameni dragi. O luptă nedreaptă, a cărui victimă a căzut un alt coleg excepțional, un familist, un primar apreciat și iubit de comunitate.
Suntem alături de familia îndurerată și ne rugăm ca Dumnezeu să îl ierte și să îl odihnească în dreapta sa pe bunul nostru coleg, Adrian Popa!” - se arată în mesajul transmis de PNL Călărași.
Potrivit datelor oficiale transmise până în 20 februarie, pe teritoriul României 19.795 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.
Sursa: Pro TV
Taguri
Articolul anterior Rezultate LOTO 6/49, Joker, 5/40, Noroc / Report uriaș la Joker și premii suplimentate
Articolul următor Volei / CSM Volei Alba Blaj şi CS Dinamo Bucureşti vor disputa finala Cupei României

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei