Vineri, 05 Iunie 2026

Concert caritabil dedicat copiilor abandonați în spital

de Alexandra MALACHI Joi, 08 Decembrie 2011 381 < 1 min citire
Week-end-ul acesta are loc un spectacol de caritate pentru a strânge fonduri care să vină în ajutorul copiilor abandonați în secția de Pediatrie a Spitalului Clinic Județean de Urgență Constanța.
Evenimentul, organizat de elevii Colegiului Național "Mihai Eminescu" din Constanța, cu sprijinul Grupului pentru Jurnalism, Cultură și Comunicare, face parte din proiectul "Să cântăm împreună, să ajutăm împreună" și va avea loc duminică seara, de la ora 20.00, în clubul Phoenix.
"În pragul Crăciunului am simțit că este momentul să ajutăm copiii care nu au șansa de a simți căldura părinților și a căminului pe care fiecare om, indiferent de vârstă, le merită" a declarat Ionela Roxana Chiriță, coordonatorul proiectului.
Pe scena clubului constănțean va urca trupa Vector Director, apoi va urma un spectacol de karaoke și alte surprize.
Fondurile strânse din vânzarea biletelor, dar și donațiile și sponsorizările vor fi folosite pentru a oferi copiilor alimente, fructe, scutece, sau hăinuțe.
Taguri
Articolul anterior De ce au murit bebelușii de la Maternitatea Constanța
Articolul următor A crescut numărul infecțiilor respiratorii

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sănătate

Ultima oră

Titlurile zilei