Vineri, 05 Iunie 2026

Medici "falși" la Ministerul Sănătății

de Andreea NĂSTASE Luni, 17 Iunie 2013 80 < 1 min citire
Medici "falși" la Ministerul Sănătății
Reprezentanții din Ministerul Sănătății au avut neplăcuta surpriză ca printre medicii care și-au depus actele pentru certificatele de competență medicală, să se prezinte și persoane cu acte false.
Aceștia au anunțat Poliția și au deschis și o anchetă internă.
"În cursul zilei de astăzi, la sediul Ministerului Sănătății s-a prezentat o persoană care solicita aviz juridic pentru un număr de 11 documente, printre care certificate de conformitate, certificate de medic specialist și de competență eliberate pe numele unor cetățeni de altă naționalitate.
La verificarea documentelor, juriștii ministerului au constatat că acestea nu întrunesc elementele și inscripțiile utilizate de reprezentanții Ministerului Sănătății pentru eliberarea unor astfel de acte.
Ca urmare, Ministerul Sănătății a sesizat organele de Poliție care s-au deplasat la sediul ministerului și au început o anchetă cu privire la această situație", se arată într-un comunicat de presă al instituției.
Taguri
Articolul anterior Fotbal / Tibor Selymeș și Anamaria Prodan, în discuții pentru a semna cu Săgeata Năvodari
Articolul următor Ce s-a discutat, astăzi, la Prefectura Constanța

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sănătate

Ultima oră

Titlurile zilei