Miercuri, 22 Iulie 2026

Apa va avea presiune redusă în blocurile ANL din Hârșova

de Mirabela ȘERBĂNESCU Miercuri, 22 Iulie 2026 18 < 1 min citire
Apa va avea presiune redusă în blocurile ANL din Hârșova
Locatarii blocurilor ANL din Hârșova sunt informați că joi, 23 iulie, alimentarea cu apă potabilă va fi afectată temporar, ca urmare a unor lucrări programate la instalațiile Stației de Apă Hidrofor din localitate.
Astfel, pe parcursul zilei, între orele 9:00 și 17:00, echipele distribuitorului de energie electrică vor desfășura lucrări de modernizare, reparații și întreținere, intervenții care vor influența funcționarea sistemului de alimentare cu apă.
În această perioadă, consumatorii din blocurile ANL din Hârșova vor avea apă la presiune redusă, iar în funcție de consumul înregistrat și de particularitățile rețelei de distribuție, locatarii de la etajele superioare se pot confrunta chiar cu lipsa temporară a apei la robinete.
Reprezentanții RAJA transmit că situația va fi remediată imediat după reluarea alimentării cu energie electrică, echipele operatorului urmând să asigure revenirea furnizării apei la parametri normali.
Taguri
Articolul anterior Incendiu puternic într-un apartament. O femeie de 70 de ani a fost transportată de urgență la spital
Articolul următor Rugina, mai rapidă decât reabilitarea! Pasarela din Mamaia, împotmolită în studii

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei