Vineri, 05 Iunie 2026

Grup de suport gratuit pentru bolnavii cu afecţiuni oncologice

de Mirabela ȘERBĂNESCU Joi, 12 Mai 2022 421 < 1 min citire
Grup de suport gratuit pentru bolnavii cu afecţiuni oncologice
După eliminarea restricţiilor legate de Covid-19, Asociația Pacienților cu Boli Cronice „Restart la Viață”, în parteneriat cu Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Constanța (DGASPC), începe să organizeze, din nou, Grupul de suport psihologic pentru persoanele diagnosticate cu cancer. Potrivit reprezentanţilor DGASPC, întrunirile vor avea loc în prima și a treia zi de miercuri a fiecărei luni, de la ora 17.00 la 19.00, la sediul instituţiei din strada Ciprian Porumbescu, nr. 2 A. Următoarea întâlnire a grupului de lucru va avea loc în data de 18 mai.
Participarea la grupul de suport este gratuită, iar înscrierile se pot face pe adresa de e-mail a DGASPC Constanța - [email protected], cu mențiunea „Pentru Grupul de suport psihologic pentru persoanele diagnosticate cu cancer" și specificându-se, în textul e-mailului, numele, prenumele și numărul de telefon al solicitantului.
Taguri
Articolul anterior Final în procesul tragediei Colectiv! Iată care sunt SENTINŢELE DEFINITVE, anunţate de judecători
Articolul următor Fotbal / FC Voluntari, prima finalistă a Cupei României. Deseară se joacă semifinala Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei