Vineri, 05 Iunie 2026

Punct SPIT închis! Adresați-vă celorlalte ghișee

de Cuget Liber Joi, 07 Noiembrie 2019 218 < 1 min citire
Punct SPIT închis! Adresați-vă celorlalte ghișee
Joi, 07 noiembrie 2019, punctul de lucru situat pe bdul. I.C.Brătianu nr. 246 destinat achitării amenzilor contravenționale este închis ca urmare a întreruperii alimentării cu energie electrică de către Enel Distribuție Dobrogea.
Instituția recomandă cetățenilor să se adreseze celorlalte ghișee, situate la următoarele adrese:
Agenția fiscală nr. 1 – Centrul Comercial Carrefour, stand B6b;
Agenția fiscală nr. 2 – str. N. Grindeanu nr. 66;
Agenția fiscală nr. 3 – str. Sulmona nr. 22;
Agenția fiscală nr. 4 – str. Badea Cârțan nr. 3;
Agenția fiscală nr. 5 – City Park Mall;
Agenția fiscală nr. 6 – bd. Tomis nr. 112.
Pentru a alege agenția fiscală mai puțin aglomerată la care se vor deplasa, contribuabilii pot accesa site-ul www.spit-ct.ro, secțiunea SPIT live.
Totodată, cetățenii pot achita amenzile contravenționale fără a se mai deplasa la ghișeele instituției astfel:
- accesând site-ul www.spit-ct.ro sau https://etax.spit-ct.ro/AmenziOnline, fără autentificare;
- accesând site-ul www.ghiseul.ro sau https://www.ghiseul.ro/ghiseul/public/amenzi, fără autentificare;
- prin aplicația Etax Mobile SPIT Constanța, disponibilă pentru Android sau iOS, cu sau fără autentificare;
- numerar la stațiile OMV-Petrom și în magazinele Inmedio (prin serviciul Westaco Express), la agențiile băncii Garanti Bank și la oficiile Poșta Română din municipiul Constanța.
Taguri
Articolul anterior CAZ ȘOCANT LA CONSTANȚA! MAMĂ ȘANTAJATĂ de concubin că le dă foc copiilor, dacă nu primește bani
Articolul următor Raluca Turcan: Dacă suprapunem harta României cu harta defrișărilor ilegale vom avea ''o înspăimântare''

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei