Vineri, 05 Iunie 2026

Stradă din cartierul Km 4, reabilitată!

de Florentina BOZÎNTAN Miercuri, 16 Septembrie 2020 162 < 1 min citire
Stradă din cartierul Km 4, reabilitată!
Primăria municipiului Constanța, prin SC Confort Urban SRL, a finalizat lucrările de reabilitare a străzii Nehoiului din cartierul Km 4. S-a intervenit cu utilaje pentru turnarea celui de-al doilea strat de asfalt, după ce carosabilul decopertat a fost îmbrăcat în binder - stratul de suport. Stratul de uzură are rolul de a asigura o mai bună rezistență la traficul rutier intens.
Prin programul de reabilitare a infrastructurii rutiere din zonele rezidențiale, în această primăvară s-a recondiționat carosabilul pe mai multe artere secundare din cartierul Faleză Sud. Este vorba despre strada Pajurei, strada Petru Cercel, tronsonul delimitat de strada Brizei și bulevardul 1 Mai Vechi și strada Brizei, porțiunea cuprinsă între strada Petru Cercel și strada Steluței.
Facem din nou apel către locuitorii din zonă să nu parcheze mașinile în zonele în care se efectuează lucrări, pentru a nu îngreuna intervenția utilajelor", au transmis reprezentanții primăriei. 
Taguri
Articolul anterior Cartier de vile în stil american în Constanța
Articolul următor Un nou record negativ de cazuri de coronavirus: 1.713 noi infectaţi, 60 numai la Constanţa

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei