Joi, 04 Iunie 2026

Vreme rece și instabilă, la Constanța

de Andreea PERHAIȚĂ Vineri, 23 Octombrie 2015 172 < 1 min citire
Vreme rece și instabilă, la Constanța
Valul de aer rece care a ajuns în zona litoralului s-a făcut resimțit imediat. Temperaturile au scăzut semnificativ, mai ales în cursul nopții. În plus, rafalele puternice de vânt, dinspre nord, amplifică senzația de frig. Meteorologii ne aduc însă și vești bune pentru week-end, când va fi mai mult soare și va fi mai cald, la fel ca și în cursul săptămânii viitoare. 
Astăzi, la Constanța, cerul este parțial înnorat. Dimineață, este posibil să cadă câteva averse, după care se va lumina și se va arăta și soarele. Maxima termică de-abia va atinge, totuși, 13 grade Celsius. La noapte, va fi mai mult înnorat și vântul se va mai domoli. Termometrele vor indica minimum 6 grade. 
Sâmbătă și duminică, va fi mai mult senin și temperaturile vor urca până pe la 15-16 grade ziua, dar vor rămâne în jur de 5-6 grade noaptea.
Taguri
Articolul anterior Ponta: FMI nu agreează reducerea TVA
Articolul următor Ce vor păți primarii care refuză arborarea drapelului

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei