Vineri, 05 Iunie 2026

"Mișcări de trupe" în echipa de Cupa Davis a României Andrei Pavel, căpitan nejucător pentru meciul cu Rusia

de Sorin MIHALACHE Joi, 02 Octombrie 2008 291 < 1 min citire
Tenismanul constănțean Andrei Pavel va fi căpitan nejucător al echipei de Cupa Davis a României pentru partida cu Rusia, întâlnire contând pentru primul tur al Grupei Mondiale, a decis Comitetul Director al Federației Române de Tenis, întrunit săptămâna aceasta.
În situația în care "Cneazul" va scăpa de problemele medicale și va putea evolua împotriva rușilor, atunci căpitan nejucător al tricolorilor va fi Adrian Marcu. Meciul România - Rusia se va desfășura la București, în perioada 6-8 martie 2009.
Cu ocazia reunirii Comitetului Director al FRT, s-a mai hotărât ca Adunarea Generală Extraordinară de Alegeri să fie organizată în data de 11 decembrie. De asemenea, luna aceasta, federația va convoca o consfătuire cu membrii afiliați, pentru a analiza situațiile legate de modificările de statut, calendar competițional, buget și afilieri.
Taguri
Articolul anterior Romanian leu heaves to 3.7350 per euro, on American bourses comeback
Articolul următor Elevii chiulangii - sub lupa camerelor de luat vederi

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei