Atleții constănțeni, două medalii la Naționale

de Mihai CHELEȘ Luni, 04 Aprilie 2016 209
Sportivii de la CS Farul Constanța au reușit să urce de două ori pe podiumul Campionatului Național de atletism pentru copii 1, 2 și 3, etapă finală, de la București.

Cea mai importantă performanța a fost obținută de Ioana Colibășanu, care și-a trecut în palmares medalia de aur în proba de triatlon, rezervat copiilor 1. Atleta cu dublă legitimare LPS și CS Farul Constanța este pregătită de antre-noarea Carmen Botea.

A doua medalie a fost obținută de către Teodora Bălan (antrenor, Eveline Lisenco), de la CS Farul, care a terminat proba de sărituri în lungime pe poziția secundă. Teodora a concurat și în proba de 200 metri, unde a terminat pe locul 10.

Un alt sportiv constănțean, Ștefan Oprișan (antrenor, Eveline Lisenco), a terminat concursul de triatlon pe locul 8.