Barcelona - Inter Milano, prima semifinală a Ligii Campionilor

de Marian BOCAI Miercuri, 07 Aprilie 2010 331
FC Barcelona și Inter Milano au obținut, aseară, calificarea în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce ambele echipe au câștigat partidele din returul sferturilor de finală. Inter s-a impus pe terenul lui ȚSKA Moscova, cu 1-0 (Sneijder 6), și merge mai departe cu scorul general de 2-0. În cealaltă confruntare, Barcelona - Arsenal Londra, Messi a dat recital, înscriind toate golurile victoriei cu 4-1 a echipei catalane (în minutele 21, 37, 42 și 88). Pentru "tunari" a punctat Bendtner (18). În tur, scorul fusese egal, 2-2. În semifinale, Inter va juca cu Barcelona, iar al doilea meci din penultimul act se va stabili diseară, după celelalte confruntări din returul sferturilor, care încep la ora 21,45: Bordeaux - Lyon (1-3 în tur) și, în direct la TVR1, Manchester United - Bayern Munchen (1-2).