Callatis Mangalia, învinsă în amicalul cu Spartak Varna

de Sorin MIHALACHE Luni, 06 Februarie 2012 477
Divizionara secundă Callatis Mangalia a susținut, sâmbătă după-amiază, o partidă de verificare, în compania celor de la Spartak Varna (Liga a II-a bulgară). Meciul s-a disputat la Albena, iar cele două formații au oferit un joc de angajament, în care și-au împărțit reprizele de dominare. Bulgarii s-au impus cu 3-2 (3-0), golurile Callatisului fiind marcate de Andrei Sin (min. 60) și Enis Bolat (min. 86). Antrenorul Mugurel Cornățeanu a folosit următoarea formulă de start: Neagu, Cureteu, Răvoiu, I. Posteucă, Miron, Cogali, Huzuneanu, Cojenel, Bardu, Calagi, Ad. Crăciun. După pauză, au mai intrat Mitrea, Nazîru, Damian, Evdochim, I. Florea, Bolat, Sin, Doicaru și R. Lupu. Conform informațiilor furnizate de Cătălin Donose, purtătorul de cuvânt al clubului din sudul litoralului, astăzi, de la ora 13.00, tot la Albena, Callatis Mangalia susține încă un meci de pregătire.