Vineri, 05 Iunie 2026

Cantonamentul din Antalya a fost foarte bun

de Marian BOCAI Sâmbătă, 21 Februarie 2009 407 < 1 min citire
Ion Marin a declarat că Farul a avut parte de un cantonament foarte bun în Antalya, chiar dacă timpul a fost nefavorabil.
"Am avut zile cu ploi și vânt foarte puternic, dar care nu ne-au împiedicat să ne desfășurăm programul. Terenurile s-au prezentat în bune condiții, astfel că am putut să ne facem și antrenamentele, și jocurile amicale", a spus antrenorul.
La Farul, s-a format un nucleu de bază, dar "11"-le de start pentru meciul cu Gloria Buzău încă nu s-a stabilit.
"Mai sunt atâtea antrenamente până la ora jocului. Știu eu ce va fi? Primii 11 vor fi cei care se vor pregăti cel mai bine și vor răspunde cel mai bine la cerințe", a arătat Ion Marin.
"Săpăligă" este de părere că, acolo unde terenurile sunt bune, meciurile primei etape a returului nu trebuie amânate.
"Dacă terenul este bun, nu înțeleg de ce să se amâne. Să se joace. Noi suntem pregătiți să începem campionatul. Dacă tot s-a făcut un program, să fie respectat", a punctat tehnicianul.
Taguri
Articolul anterior Ben Teekloh ratează startul sezonului
Articolul următor Față de tur, "rechinii" sunt mai uniți, mai rapizi și mai obraznici în joc

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei