Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Constantin Gache este noul antrenor principal la Săgeata Năvodari

de Andrei ALDEA Joi, 24 Ianuarie 2013 392 < 1 min citire
Constantin Gache este noul antrenor principal la Săgeata Năvodari
După despărțirea de principalul Aurel Șunda, noul patronat de la Săgeata Năvodari a ajuns la un acord cu fostul antrenor al Deltei Tulcea, Constantin Gache, pentru a conduce echipa spre Liga I în returul de campionat al Ligii a II-a. 
Secund îi va fi Mihai Guliu, fostul antrenor de la Eolica Dobrogea, iar în privința lotului nu sunt excluse unele achiziții de jucători tulceni dintre cei puși pe liber la începutul acestui an.
"Am ajuns la un acord pentru a antrena Săgeata în retur cu obiectiv clar, promovarea. Pentru mine care preiau echipa la jumătatea drumului cred că șanse sunt așa cum sunt și pentru Delta chiar dacă niciuna dintre echipe nu se află acum în careul de ași. Dealtfel, cel mai mult mi-aș dori ca Săgeata și Delta să promoveze la vară pentru că mi-aș putea trece în palmares, de ce nu, un sezon cu două echipe promovate" a declarat Constantin Gache.
Taguri
Articolul anterior CSV 2004 Tomis, eliminată din Cupa CEV de Omichka Omsk
Articolul următor Fotbal / România va candida pentru organizarea CE 2020

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei