Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Cosmin Matei, amenințat de "Mourinho" cu excluderea din lot

de Marian BOCAI Vineri, 19 Februarie 2010 1063 < 1 min citire
Juniorul Farului, Cosmin Matei, l-a supărat rău pe antrenorul Ștefan Stoica la amicalul cu Unirea Slobozia, antrenorul amenințând chiar că va propune excluderea din lot a jucătorului.
Trecuseră doar 26 de minute de când Matei intrase pe teren, când, după ce arbitrul Cătălin Florescu nu a acordat lovitură liberă pentru un fault asupra lui Cosmin, tânărul farist a vociferat, a primit galben, iar apoi, după ce i-a adresat cuvinte obscene "cavalerului", a luat roșu. Jucătorul li s-a adresat în aceeași notă și câtorva suporteri, aflați în tribună, care l-au apostrofat pentru eliminare.
"Sunt foarte supărat, Matei o să plătească pentru această ieșire. Se pare că trăiește pe altă planetă. Cât timp l-am avut în cantonament, am reușit să-l țin echilibrat. Acum însă s-a comportat ca în divizia a 7-a. Dacă este nevoie, voi propune chiar excluderea din lot. Suporterii sunt și ei supărați și îi înțeleg. Asemenea atitudini sunt ca bumerangul. O să încercăm să-l aducem pe calea cea bună, dar dacă nu reușim, suntem nevoiți să renunțăm la el, pentru că orice boală, dacă nu o tratezi la timp, devine cancer. Matei e talentat, dar eu am venit la Farul să fac treabă", a spus Ștefan Stoica.
Taguri
Articolul anterior Farul, scor de tenis în amicalul cu Unirea Slobozia (galerie foto)
Articolul următor Gârlă, Gugu și Racine, folosiți la Farul II

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei