Vineri, 05 Iunie 2026

Costel Gâlcă, demis de la Almeria B

de Marian BOCAI Miercuri, 20 Ianuarie 2010 658 < 1 min citire
Fostul internațional român Costel Gâlcă a fost demis din funcția de antrenor al echipei secunde a Almeriei, care activează în liga a patra spaniolă. Consiliul de Administrație al clubului a luat această decizie în urma înfrângerii cu 1-2 din partida cu Loja, Almeria B ocupând locul patru în clasament, la 13 puncte de liderul Motril.
"Chiar dacă jocul echipei era bun, ne lipseau rezultatele și îmi asum acest neajuns. Nu am putut exploata la maximum potențialul formației. Totuși, cred că mai puteam să ne îmbunătățim evoluțiile", a declarat Gâlcă, incapabil să stăpânească un "vestiar dificil", după cum notează un site spaniol.
În vârstă de 37 de ani, fostul jucător al Stelei fusese numit, la finele anului trecut, chiar in-terimar la prima echipă a Almeriei, în urma renunțării la tehnicianul Hugo Sanchez.
Taguri
Articolul anterior Fără arbitri români la CM de rugby juniori U20
Articolul următor Grzelak pleacă de la Steaua imediat după ce își primește banii

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei