Duminică, 07 Iunie 2026

Emil Săndoi: „Nu sunt nici primul, nici ultimul antrenor căruia publicul îi cere demisia”

de Mircea GHIȚĂ Marţi, 27 Iunie 2023 137 1 min citire
Emil Săndoi: „Nu sunt nici primul, nici ultimul antrenor căruia publicul îi cere demisia”
Selecţionerul echipei naţionale de tineret a României, Emil Săndoi, a declarat, luni seara, într-o conferinţă de presă, că nu este nici primul şi nici ultimul antrenor căruia publicul îi cere demisia, aşa cum s-a întâmplat după înfrângerea cu Ucraina, a doua a formaţiei sale la Campionatul European de fotbal Under-21 găzduit de România şi Georgia.
Am revăzut filmarea meciului cu Ucraina de mai multe ori, pentru că ne preocupă să corectăm anumite greşeli în joc, nu ca să ascult nişte scandări. Dar ce pot să spun, niciun antrenor din România n-a scăpat de astfel de scandări. S-a întâmplat vreodată ca un antrenor să scape de scandări de genul ăsta? Deci nu sunt nici primul, nici ultimul căruia publicul îi cere demisia", a spus Săndoi.
Întrebat dacă a discutat cu conducerea Federaţiei Române de Fotbal despre viitorul său ca selecţioner al reprezentativei U21, tehnicianul a răspuns: „Ştiţi care e problema, mie mi se termină contractul după acest turneu final. Din punctul ăsta de vedere am avut discuţii cu persoane din conducerea federaţiei numai în sens pozitiv. Adică au încercat să ne capaciteze pentru partida care urmează, să ne încurajeze... deci astea au fost discuţiile avute. Într-un cuvânt ne-au arătat că sunt alături de noi. Şi acest meci e important pentru noi şi bineînţeles că avem susţinerea conducerii FRF".
Taguri
Articolul anterior Preşedintele Iohannis a participat la Haga la o reuniune dedicată pregătirii Summitului NATO
Articolul următor Federaţia Română de Teqball participă cu patru sportivi la Jocurile Olimpice Europene

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei