FC Farul a întors meciul de la Clinceni în ultimele zece minute!

de Andrei ALDEA Joi, 09 Mai 2013 528
FC Farul Constanța a reușit să smulgă o victorie, ieri, în partida din deplasare cu ACS Buftea, scor 2-1 (0-1), contând pentru etapa a XXV-a a Ligii a II-a, după ce, timp de mai bine de 80 minute, a fost condusă cu 1-0.

Pentru Farul, atacantul Sorin Chițu a reprezentat, din nou, piesa de rezistență a echipei, acesta marcând de două ori, în min. 87 și în prelungiri, min. 90+4. Gazdele au deschis scorul în min. 23, prin Arman Karamyan. FC Farul (antrenor: Ion Răuță) a jucat în următoarea formulă: G. Curcă (cpt.) - Băjan, Buzea, I. Popescu, Nițescu - B. Nicola, Săceanu - Fuchs, Sg. Popescu, Ivanovici - S. Chițu. Rezerve: Neagu - Drugă, Țabără, Stoianof, Coteanu, Bumbac, Călințaru. Din păcate, chiar dacă a câștigat ultimele două meciuri, Farul se află tot pe locul 13 în clasament, cu 19 puncte, la egalitate cu Dinamo II, fiind separate de golaveraj (26-36 - Dinamo / 26-37 - Farul). Etapa următoare, FC Farul va juca, sâmbătă, cu Chindia Târgoviște, pe stadionul "Farul", de la ora 11.00.