Sâmbătă, 06 Iunie 2026

FC Viitorul, debut cu stângul în retur: 1-3 la Brașov

de Andrei ALDEA Luni, 03 Decembrie 2012 272 < 1 min citire
FC Viitorul, debut cu stângul în retur: 1-3 la Brașov
Sâmbătă, FC Viitorul a pierdut primul meci din returul sezonului 2012/2013 a Ligii I în confruntarea din deplasare cu FC Brașov, scor 1-3 (1-1).
Viitorul a deschis scorul în min. 24: Dică a pasat excelent pentru Aurelian Chițu, care a rămas singur cu goalkeeper-ul gazdelor și a marcat. Egalitatea a fost restabilită în min. 32, când Alexandru Mateiu a înscris cu un șut puternic, de la 20 m. Gazdele au preluat conducerea în min 53, când Batin a fost faultat în careu de Mladen și Mugurel Buga a transformat de la punctul cu var. Ultimul cuvânt l-au avut tot jucătorii lui Adi Szabo, Georgian Păun plecând de la limita ofsaid-ului și stabilind scorul final, în min. 90+1, cu un șut puternic la colțul lung. 
Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel): Buzbuchi, Bălașa, Mladen, Bejan, Toșca (min. 67, Iancu), Benzar, Larie, Herea (min. 70, Lazăr), Alibec, Dică, Chițu (min. 89, Cârstocea). 
Etapa următoare, FC Viitorul va juca pe teren propriu în compania celor de la Concordia Chiajna, pe 8 decembrie.
Taguri
Articolul anterior Academia Hagi, calificată la turneul final al "Memorialului Gheorghe Ola"
Articolul următor Crosul 1 Decembrie s-a bucurat din nou de succes la Constanța

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei