Fotbal, Liga a II-a / FC Farul, învinsă pe teren propriu de AFK Csikszereda

de Sorin MIHALACHE Duminică, 06 Decembrie 2020 163

Fără să se antreneze în ultima săptămână și cu lotul „subţiat” din cauza cazurilor de infectări cu virusul Covid-19 și a accidentărilor, fotbaliştii de la FC Farul au pierdut, scor 0-2, partida cu AFK Csikszereda, disputată, sâmbătă, pe teren propriu, în cadrul etapei a 15-a (ultima pe 2020) a Ligii a II-a la fotbal.
După o primă repriză „albă”, oaspeţii au marcat două goluri în repriza secundă, prin Soufiane Jebari (min. 58) şi Juan Bauza (min. 76, penalty).

Farul a terminat meciul în 10 oameni, Mihai Leca primind cartonaş roşu în min. 83.
În urma acestui eşec, FC Farul ocupă locul 10 în clasament, cu 20 de puncte, dar, cum mai sunt meciuri de disputat în această rundă, mai poate coborî câteva poziţii.