Duminică, 07 Iunie 2026

Fotbalistele de la Selena Constanța, dornice de revenirea în iarbă

de Mircea GHIȚĂ Miercuri, 06 Mai 2020 351 < 1 min citire
Fotbalistele de la Selena Constanța, dornice de revenirea în iarbă
Fotbalistele de la Selena Constanța așteaptă cu nerăbdare reluarea campionatului.
Echipa de la malul mării se află pe ultimul loc în Liga I, însă acestea speră că vor rămâne și în sezonul viitor pe prima scenă a fotbalului feminin românesc.
Selena Constanța se află în pauză totală din cauza pandemiei de Coronavirus, însă fetele pregătite de Niculina Radu și Diana Gidu se pregătesc în fiecare zi, în autoizolare, după un program bine stabilit de staff-ul tehnic.
Mai mult decât atât, fotbalistele au mers de câteva ori la stadionul "SNC" din Constanța, acolo unde își desfășoară activitatea și au făcut curat pentru a crea un mediu cât mai bun, atât pentru ele, cât și pentru spectatorii fideli care vin să le urmărească la fiecare meci.
Chiar dacă nu se știe încă în ce perioadă se va relua campionatul, Selena Constanța se află în așteptare, iar oficialii echipei promit să facă o figură frumoasă odată cu revenirea fetelor în iarbă.
Taguri
Articolul anterior Victor Pițurcă, dezamăgit de Ianis Hagi. "Din păcate, nu s-a întâmplat"
Articolul următor Iohannis: Un obiectiv fundamental al planului de relansare economică este creșterea masivă a investițiilor publice

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei