Selecționerul Cosmin Contra a anunțat lotul de jucători cu care va aborda cele două meciuri test pe care România le va susține contra Turciei și Olandei. Printre cei 30 de jucători convocați, se numără și doi jucători ai campioanei FC Viitorul, Cristian Ganea și George Țucudean.
- Publicitate -
Partida România - Turcia se va disputa în data de 9 noiembrie, de la ora 20.15, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca, iar confruntarea România - Olanda este programată pe 14 noiembrie, de la ora 21.00, pe Arena Națională.
Printre jucătorii convocați, se regăsesc și trei fotbaliști crescuți în Academia de Fotbal "Gheorghe Hagi" (Mihai Bălașa, Răzvan Marin și Florin Tănase), dar și alți trei care au jucat în trecut pentru FC Viitorul (Alin Toșca, Alexandru Băluță și Denis Alibec).