Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Înfrângere drastică pentru voleibaliştii de la CSM Constanţa pe terenul Rapidului

de Mircea GHIȚĂ Duminică, 23 Octombrie 2022 179 < 1 min citire
Înfrângere drastică pentru voleibaliştii de la CSM Constanţa pe terenul Rapidului
A fost o zi tristă pentru voleiul constănţean. CSM Constanța a cedat pe terenul celor de la Rapid București în etapa a 3-a Diviziei A1 la volei masculin. Fără centrul Andrei Grigore, accidentat, echipa antrenată de Răzvan Parpală a avut o misiune dificilă în deplasare, unde a cedat în trei seturi 3-0 (25/20, 25/17, 25/11).
Principalul realizator pentru Constanța a fost Ovidiu Darlaczi cu 11 puncte, dintre care 2 ași, Valentino Vidoni 6 puncte, Andrei Druță 5 puncte, Tevin Ferrel 7 puncte, dintre care 5 realizate prin blocaj, și Alexandru Muscină 2 puncte.
Următorul meci pentru CSM Constanța va fi pe teren propriu, pe 29 octombrie, etapă în care la Constanța vine deținătoarea Supercupei României din acest sezon, Dinamo București. 
Taguri
Articolul anterior Handbaliştii de la CSM Constanţa au dat recital în Sala Sporturilor. Victorie la pas cu Bacău
Articolul următor Ce amendă riști să primești dacă mergi prea încet cu mașina

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei