Ibrahimovici va lipsi cel puțin o lună de pe teren

de Ovidiu ADRIAN Vineri, 04 Aprilie 2014 133
Președintele clubului Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, a declarat, joi, că atacantul suedez Zlatan Ibrahimovici ar putea absenta cel puțin o lună în urma accidentării suferite la meciul cu Chelsea Londra, informează Mediafax. "Ibrahimovici efectuează în acest moment niște examene medicale, dar cred că va lipsi cel puțin o lună. Cu siguranță nu va putea juca în meciul retur cu Chelsea. Ibrahimovici este foarte important pentru echipă, dar avem înlocuitori pe măsură și mă gândesc la Lucas Moura", a spus Al-Khelaifi. În cazul în care internaționalul suedez va lipsi o lună de pe teren, el va rata eventualele meciuri din semifinalele Ligii Campionilor, dar și finala Cupei Ligii Franței, împotriva formației Olympique Lyon, care va avea loc la 19 aprilie. Zlatan Ibrahimovici a simțit o durere musculară în timpul meciului cu Chelsea Londra, scor 3-1, din prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, și a fost schimbat în minutul 60 al întâlnii de miercuri.